ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ
Як правильно чистити зуби - це залежить від техніки.
Чистити зуби необхідно, мінімум, 2 рази в день. Ранком, після прийому їжі і увечері, перед сном. А протягом дня після прийому їжі хоча б прополоскати рот водою. Важливо не те, скільки разів у день Ви чистите, важлива техніка чищення й тривалість! Існує кілька видів, от один з найефективніших:
1. Починайте чистити зуби зверху, із правої сторони переходьте на ліву, потім на низ ліворуч-праворуч.
2. Ваша щітка повинна охоплювати 2-3 зуба. Пригорніть її легенько під кутом 45( до країв ясен і 10 разів проведіть щіткою від країв ясен до верхівок зубів. Таким чином добре видаляється наліт.
3. Використовуючи цю техніку, спочатку почистіть зовнішню поверхню зубів, а потім внутрішню (також по 10 рухів на 2-3 зуба). Особливу увагу варто приділити внутрішній поверхні нижніх різців, тому що тут виходять протоки слинних залоз (місце рясного утворення каменю).
4. Тепер приступайте до чищення жувальної поверхні зубів. Тут можна використати поступальні рухи.
5. У загальній кількості Ви повинні виконати 300-350 рухів щіткою. Чищення зубів повинна займати 3 хвилини. Нехай Ваші зуби будуть здоровими!
Починати навчання чищенню зубів треба з 2-х років за допомогою зволоженої щітки без пасти. До чищення зубів із застосуванням пасти привчають дітей з 2,5-3 років, поступово з невеликих кількостей.
Міняти зубну щітку треба кожні 3 місяці. На деяких щітках є індикатори зношування. Щітка повинна зберігатися у вертикальному положенні голівкою вгору, в індивідуальній склянці. Не можна накривати її, тому що це призведе до розвитку патогенних мікроорганізмів на щетинках. Щітка повинна бути виготовлена із запатентованого пластику, а щітина штучної, тому що натуральна щітина має пори і вже після першого чищення в неї потрапляють мікроорганізмами, і надалі Ви будете себе тільки інфікувати. Довжина робочої частини щітки для дітей повинна бути в межах 18-25 мм, для дорослих 23-30 мм.
Зубні пасти діляться на:
1. Гігієнічні (у їх склад входять абразиви, антисептики). Ці пасти не роблять лікувальної дії, вони очищають зуби від нальоту й освіжають подих.
2. Лікувально-профілактичні. Вони діляться на:
2.1. Протикаріозні (містять фтор, що згубно діє на мікроорганізми й відіграє головну роль у зубних тканинах, а також можуть містити кальцій, від якого залежить міцність зубів).
2.2. Для лікування захворювань ясен (можуть містити антисептики, ферменти, вітаміни, екстракти лікарських рослин, мінеральні речовини).
Раніше були дуже популярними. Вони дійсно добре очищають зуби, але й одночасно приносять велику шкоду, дряпаючи емаль.
Ефективний засіб для догляду за порожниною рота. Вони містять антисептики й речовини, що розчиняють зубний наліт у місцях, недоступних зубній щітці. Використаються у вигляді полоскань після чищення зубів.
Зубна нитка (флос):
Використовуються для очищення бічних поверхонь зубів. Використовуються перед чищенням зубів або окремо.
Тільки при використанні в комплексі перерахованих вище методів гігієни можна досягти гарних результатів і значно знизити захворюваність порожнини рота.
1. Перед тим, як почистити зуби, потрібно ретельно помити руки з милом.
2. Добре промити зубну щітку.
3. Прополоскати рот водою.
4. Чистити зуби за схемою.
Рекомендації з догляду за реставраціями
Сьогодні Ваш зуб був реставрований фотополімерним матеріалом, і ми переконливо просимо Вас дотримуватися наступних правил:
1. Якщо Вам було проведене знеболювання, то не вживайте їжу, поки не пройде знеболювання.
2. Протягом 24 годин не вживайте в їжу натуральних і штучних барвників (тому що в цей період часу матеріал має властивості «хамелеона»).
3. Догляд і чищення реставрованих зубів повинні бути регулярними (чищення зубів по 5 хвилин ранком після прийому їжі, увечері, перед сном. А протягом дня, бажано, після вживання їжі прополоскати рот еліксиром або водою). Запам'ятаєте: від правильного й регулярного чищення зубів буде залежати термін служби й кольорова стабільність Вашої реставрації!
4. Не можна вживати в їжу одночасно гаряче й холодне (напр. кава й морозиво) - це приведе до мікротріщин.
5. Обов'язково відвідувати профілактичні огляди для чищення й полірування реставрації.
Ваше ендодонтичне лікування (лікування каналів зубів) почалося, але воно ще не є повним. Для продовження лікування необхідні додаткові візити до нас на прийом. (Перед початком лікування з пацієнтом підписується угода на ендодонтичне лікування.)
Будь ласка, не розжовуйте й не надкушуйте їжу на ту сторону щелепи, де проводилось лікування. Прийом анальгетика до того, як закінчиться дія анестезії (знеболювання), допоможе Вам підтримати прийнятний рівень комфорту.
Дискомфорт в ділянці лікування в наступні декілька днів (або навіть тижнів) - явище нормальне. Це обумовлено станом зубів, у якому вони перебували до лікування й маніпуляціями під час лікування.
Канали Вашого зуба відкриті для забезпечення відтоку з них інфекції, тому дуже важливо щоб вони залишалися відкритими. Для цього дотримуйтесь наступних правил:
1. Полоскання (1/2 чайної ложки солі й 1/2 чайної ложки соди розмішати в склянці гарячої води). Набравши розчин у порожнину рота, масажуйте ясна через щоку в області причинного зуба, одночасно створюючи вакуум для кращого відтоку. 6-7 разів у день.
2. Під час їжі закривати вхід у зуб кулькою вати, щоб уникнути забивання їжею каналів. Після прийому їжі кульку витягти й прополоскати (п.1).
Дискомфорт в області лікування ніяк не вплине на успішне завершення лікування, який в деяких випадках закінчується до того, як зникнуть всі болючі відчуття. Після завершення повного ендодонтичного лікування (лікування каналів зубів) ми рекомендуємо Вам прийняти анальгетик до того, як закінчиться дія анестезії. Будь ласка, не поспішайте їсти або пити на проліковану сторону доти, поки повністю не закінчиться дія анестезії.
2. Ранком і ввечері чистити зуби й зубні протези, полоскати ротову порожнину й зубні протези після кожного прийому їжі.
3. Відвідування лікаря для корекції протезів. У жодному разі не проводити самостійно корекцію змінних протезів і їхній ремонт.
4. Звертання до лікаря із профілактичною метою не рідше 1 рази в рік, а при виникненні ускладнень або поломки протеза - звертатися негайно.
Претензії пацієнтів щодо зубних протезів, передбачені нинішнім законодавством по захисту прав споживачів, можуть бути пред'явлені протягом гарантійного строку за умови, що пацієнт виконував рекомендації лікаря (див. вище).
Протягом терміну служби протезів приймаються претензії тільки у випадку істотних недоліків роботи, до яких ставиться перелом протеза.
Рекомендації після зняття зубних відкладень
Сьогодні Ваші зубні відкладення були вилучені за допомогою п’єзоскалера (ультразвуку). Через те, що проміжки між зубами до очищення були заповнені каменями, у цей момент Ви можете відчувати дискомфорт через щілини між зубами. Але ці відчуття зникнуть через кілька днів, коли ясна піднімуться. Також може спостерігатися підвищена чутливість зубів до температурних і хімічних подразників. Ця чутливість зникне протягом тижня. У випадку, коли чутливість не пройде або буде дуже сильна, зверніться до свого лікаря. Камені і наліт, які у Вас були до зняття, утворяться не через те, що у Вас неправильне харчування або шкідливі звички, а через неправильну гігієну порожнини рота. Якщо після зняття зубних відкладень ультразвуком правильно й регулярно чистити зуби, то нових відкладень не буде. Попросіть свого стоматолога правильно підібрати Вам зубну щітку й навчити чистити зуби.
Всі наші пацієнти задоволені результатами такого лікування!
На сьогоднішній день існує безліч відбілюючих засобів для зубів. Чого тільки не обіцяють фірми виробники відбілюючих паст! Всі засоби, які сьогодні дозволені в продажі, насправді неефективні, а якщо й так, то тимчасово. Одні містять велику кількість абразивів, які стирають зубну емаль. Інші - дорожчі, містять оксид титану, що діє як неводостійка біла фарба, що просто зафарбовує зуби з нальотом і карієсом. Насправді професійно відбілити зуби може тільки лікар-стоматолог, що пройшов спеціальні курси й має сертифікат у цій області. Відбілювання - непроста процедура й повинна проходити під контролем лікаря в кабінеті. Тільки тоді Ви зможете домогтися нешкідливого й стійкого результату.
Для відбілювання ми використаємо систему Opalescence компанії «Ультрадент» США, що схвалена ADA - Американською Асоціацією Стоматологів (для того щоб одержати сертифікацію ADA, необхідно пройти тисячі тестів у впродовж 6-8 років)!
Саме цими відбілюючими системами досягаються білосніжні посмішки кінозірок Америки і Європи.
1. Зуби звичайно освітлюються від ріжучої крайки до ясен. Природний колір зубів звичайно різний: у ясен більше жовтий, а до ріжучої крайки світліше.
2. Для визначення ступеня відбілювання Ваших зубів дійте так: перед початком відбілювання визначіть Ваш колір зубів по спеціальній шкалі в кабінеті стоматолога, надалі, за допомогою шкали або щодо інших зубів (які не відбілюєте) визначте ступінь відбілювання.
3. Під час відбілювання деякі пацієнти відчувають підвищену чутливість до холодного або дискомфорт під час відбілювання. Всі ці відчуття проходять самостійно впродовж 1-2 днів. У будь-кому випадку зверніться до свого стоматолога. Якщо буде необхідно, він призначить Вам спеціальні препарати.
4. Пам’ятайте, що в зубів є певний ступінь відбілювання, що є індивідуальним. Показником припинення процедури відбілювання є: а)задоволення пацієнта в кольорі зубів; б) якщо під час відбілювання впродовж тижня немає ніяких змін.
1. Як довго може тривати ефект білосніжної посмішки?
2. Чи не впливає це погано на зуби?
3. Чи можна буде після відбілювання продовжувати вживати барвники (кава, чай, нікотин і т.д.) ?
4. Чи буде після відбілювання підвищена чутливість зубів?
5. Як довго триває процедура?